גמד המשאלות חלק ב'

גמד המשאלות- חלק ב', מאת ורדה ביטי בן-יוסף ומנחם דייך

 
 

התקשור מועבר במקור בלשון נקבה אך מכוון/פונה לשני המינים כאחד.
הכותבים נמצאים במסע רוחני ומקושרים לקבוצת ישויות אור.
החומר הוא חלק מתוך ספר העומד לראות אור.
© כל הזכויות שמורות לכותבים.

 

היקום מכיל את כל האנרגיות בכל עניין – הכל קיים. תפיסה זו יוצרת בנו את התחושה שצריך רק "להושיט יד" ולקחת. נוכל לדמיין לנו זאת כנהר אנרגיה הזורם ביקום, אשר כל דבר שנחשוב עליו וכל שנרצה, נוכל למשוך ממנו. מחשבות יוצרות ציפיות וציפיות מתגשמות או לא…
ולמי מאיתנו אין ציפיות?
הן מלוות אותנו במהלך חיינו, ברמות שונות וכמעט בכל עניין ודבר. הן משמשות אותנו ככוח מניע וממלאות אותנו שמחה כשהן מתגשמות וחיוביות, וכשאינן מתגשמות, נוצרת בנו תחושת אכזבה.
ומי מאיתנו לא חווה אכזבה?
אכזבה, אותו מפח נפש, אותו רגש מר הנובע מחוסר התגשמותן של תקוות, משאלות לב או אמונה שמשהו יקרה או יתנהג באופן מסוים. אין אדם שתחושת האכזבה אינה מוכרת לו.
אם כן, ציפייה הגשמה ואכזבה קשורות וכרוכות זו בזו ואינן נפרדות.
למעשה, ציפייה היא אנרגיה מקדימה למשהו שרוצים, ואילו אכזבה והגשמה הן אנרגיות של תוצאה. את שתי האחרונות אין אפשרות לדעת או לחוש מראש, וקיומה של האחת מבטלת את האחרת.

במישור הפיזי אנחנו נוהגים להגדיר דברים כחיוביים או שליליים. בדרך כלל ציפיות שמתגשמות נחשבות בעינינו כחיוביות, ואילו אכזבות הן הצד השלילי.
אם נבחן זאת מהכיוון האנרגטי, הציפייה היא ציר בעל שני קטבים. מצידו האחד תהיה אכזבה ומנגד, בצד הקוטבי תהיה הגשמה. בין הקטבים מתקיימת מערכת שלמה של דרגות ורמות שונות באותו עניין.
אחד הסודות הגדולים של האדם הוא הפיכת רצונותיו ומשאלותיו מרוח לחומר.

איך לגרום לדברים לקרות, איך לממש את המחשבות, או במילים אחרות, איך להגשים את הציפיות?

ציפיות יש לאזן. כאשר הציפיות מכילות היקף גבוה מאוד של אנרגיות מקדימות המצורפות למשהו שאת רוצה, הן אינן מאפשרות לאנרגיות אחרות להיכנס במתכונת של דומה מושך דומה, ואז מגיעות אכזבות. כדי להימנע ככל האפשר מאכזבות, כדאי ללמוד לאזן ציפיות ואת זאת ניתן לעשות בדרכים שונות, למשל ללמוד להרפות. לעניין של להרפות יש משמעות שאינה בולטת דייה בחיים הפיזיים, להרפות ולאפשר לדברים לקרות. להרפות – זה בידכם.
כשמדובר על איזון, בעניין הזה של להרפות, מדובר בעצם על יכולת לשחרר אנרגיה, ואת זאת ניתן לעשות בדרכים רבות ושונות. יש מי שמשחרר אנרגיה על ידי מה שאתם קוראים ספורט, אחרים יעשו זאת בדרך של כתיבה או על ידי תחביבים שונים, וישנם שיעשו זאת בדרך של מדיטציה, כל עשייה תתאים לעניין. לעיתים יש שחרור אנרגיה בדרך של הוצאת כעסים וגם בזאת אין שלילה, מאחר וכעס הוא אנרגיה כמו כל אנרגיה אחרת. אם כי עדיף, על מנת שלא לפגוע באחרים, להפנותה לדברים הנחשבים אצלכם כחיוביים.
כל הפניית אנרגיה למקום כלשהו הדורש ומאפשר שחרור של אנרגיה, יתאים. כל דבר שמרכזים אליו אנרגיה אותה רוצים לשחרר.
חשוב לדעת שלכל אחד יש את דרכי האיזון שלו, לא כולם מאזנים בצורה דומה. חלק מהאיזון הפנימי וחלק מהאיזון הקשור בציפיות, כרוך באיזון הכולל. לא תמיד ניתן לאזן את האחד בלי השני. לעיתים זה אפשרי, אך הדברים אינם בבחינת תרופה המתאימה לכולם. וכמו שמדברים על רצונות ובקשות ודברים רבים אחרים, כך גם באיזון, כל אחד בדרך המתאימה לו.

בתורות רוחניות שונות ובספרים רבים מציעים לחשוב ולדמיין "בגדול" כדי למשוך אנרגיה ולהגשים את הציפייה, האם זו הדרך הנכונה או שצריך לאזן גם את זה?

אם אנשים ינהגו כפי שמוצע באותם ספרים ודומיהם, ויבקשו להם שמים וארץ, בשלב מסוים יגיעו תוך כדי ההתנהגות המסוימת הזו, לאיזון של עצמם. לרמה של לבקש פחות ולאו דווקא את השמים והכוכבים. הם יבקשו להם דברים ברמה המתאימה להם יותר. הכוונה היא למקד את המירב שרוצים אבל ברמה המתאימה והנכונה למבקש. יש מי שיבקש לו בריאות וריפוי בעניין מסוים, למשל אדם החולה בסרטן יבקש לו ריפוי למחלתו, אחר הסובל ממחלה אחרת, יבקש לו ריפוי למחלתו הוא ולא לסרטן, הוא אינו צריך ריפוי לסרטן. המירב שלו אינו בהכרח המירב של האחר. או לדוגמא אדם מסוים יבקש לו מכונית מפוארת ויוקרתית ואילו אחר יבקש לו מכונית פשוטה וצנועה יותר כי זו הדרך שלו, אלו האנרגיות שלו ואלו מתאימות לרצונותיו האמיתיים. נזיר בודהיסטי אם יתבקש לבקש לו את המירב, כל שיבקש לו הוא את השלווה, זאת האמת הצרופה שלו, זה איזון הציפייה.
אם הבקשה היא אמיתית, תוכלי לבקש לך את מה שאת רוצה באמת ולא תבקשי דבר שלא בא מהמקום האמיתי שלך, מתוך המרכז והעומק שלך. הבקשה/הציפייה אמורה להיות נכונה למבקש ולא למישהו אחר.

רבים מאיתנו מבקשים לזכות בכסף רב…

נאמר משהו שיהיה נהיר יותר מבחינה פיזית. יתכן ותבקשי לך זכייה בסכום כסף גדול, אך יתכן גם ותאמרי שאת מסתפקת בסכום קטן יותר, שימי לב זו למשל דרך של איזון הציפייה, כפי שהיא נכונה לך. יש מי שירצה לבקש לו – רק מפני שהוא יודע שקרו מקרים כאלו – לקנות לו אי. ויש מי שיגיד שהוא זקוק רק לקורת גג לראשו ודי לו בזאת.
על הבקשה להיות אמיתית לאדם המבקש ולא לדמיון של האחר, לא למה שמצטבר כידע מקריאה, שמיעה וכדומה, רק מה שמתאים לך מתוך ליבך. ודאי כדאי לבקש את המקסימום אבל את המקסימום שלך – כל אחד מתוך העומק והמרכז שלו, מתוך האמת שלו. שימי לב, אין הכוונה להוריד את רמת הציפיות בגלל גובהן ומתוך חשש לאכזבות קשות, אלא משום שזו האמת שלך. אצלכם קיימת האמירה "כגודל הציפייה כך גודל האכזבה" , אם הציפייה נכונה לך היא יכולה להיות גם לקנות אי או כל דבר אחר הנחשב כבלתי ניתן למימוש אצלכם. לא גודלה הוא זה שיגרום לאכזבה, השאלה היחידה היא האם זה נכון לך מתוך העומק שלך.

איך נוכל להימנע מאכזבות?

חשוב להבין שאכזבה איננה אנרגיה אמיתית אלא הרגשה, ואת זאת כזכור את היא הבוחרת. לאכזבה יש מספר צדדים, לא תמיד היא שלילית, זוהי תפיסה פיזית הבאה בעקבות חוסר הגשמתו של רצון כלשהו, פירושה להשלים עם כך שציפיות מסוימות שהיו לך, לא נענו. אך יש בה גם צד חיובי, יתכן ומה שהיה אמור לקרות באותה אנרגיה מקדימה/ציפייה, היה למעשה שלילי – שימי לב אנו מתייחסים לחיובי ושלילי כפי שזה נחשב בעולמכם .
דבר נוסף שיש לשים לב אליו הוא שאכזבה אינה נוצרת מראש, אלא כאנרגיה המתלווה ומצטרפת לציפייה. והיא אינה נוצרת אלא אם יש ציפייה להתאכזב… יש כאן משחק מסוים כיון שלעיתים אפשר לצפות לאכזבה ובעצם הציפייה היא היוצרת את האכזבה… מסובך? ננסה להבהיר.
אנרגית האכזבה היא חלק מונע, היא חלק המצטרף אל הבקשה/ציפייה שבדרך כלל לא באה מהמקום הנכון לך. לכל ציפייה מצטרפת אנרגיה של אכזבה, אם הבקשה אמיתית מאוזנת ומתאימה לך, היקפה של אנרגית האכזבה לא יוכל להפריע והיא תדעך ותתפוגג. הציפייה האמיתית מכילה כמות אנרגית אכזבה אפסית, מאחר ויש בה מעט מאוד ספק.
אל כל מה שמבקשים מעבר לבקשה האמיתית המתאימה והנכונה, מצטרפת אנרגית אכזבה בהיקף גדול, המונעת את קבלת הדבר שמבקשים ויוצרת על כן אכזבה קשה. כלומר, אנרגית האכזבה תבוא לידי ביטוי רק אם הבקשה לא היתה הבקשה הנכונה לך, ועל כן גם לא תתגשם. משמע הספק גדל, מתוך הידיעה הפנימית שזה מעבר לצרכים והאמת שלך.
ולשאלתך, גם רמת האכזבה תהיה שונה אם הציפייה היא אמיתית. אם ביקשת לך דבר מה ואם הבקשה נעשתה בדרך הנכונה, מהמקום הנכון, מהעומק שלך ובמיקוד הנכון, בדרך כלל היא תמשוך את האנרגיה המתאימה. ואז מן הסתם, כלל לא תופיע אכזבה, כלומר תהיה הגשמה. רוב המקרים הללו מסתיימים בהגשמה.
ישנן סיבות רבות שדברים אינם מתגשמים, לדוגמא בקשות שאנשים מבקשים להם דברים שאינם מתאימים למסלול חייהם, לבחירות שעשו ועוד רבות.
את יכולה לבקש לך ניסים ונפלאות, זו אינה בהכרח האמת שלך, כשהאמת שלך היא אחרת ואמיתית, היא תגיע. לכן חשוב כל כך להגיע לבקשות האמיתיות, מתוכך. שימי לב, הדברים הקרויים ממקום נקי, העומק שלך, המרכז שלך וכדומה, נכונים לכל אחד בדרכו שלו.
אולי לא תוכלי להימנע לחלוטין מאכזבות כל עוד את נמצאת בגלגול פיזי, אך ללא ספק אם תלמדי לעשות זאת, תוכלי להפחית את היקפן בחייך.

לסיכום, כדאי לנסות ללמוד את הדרך להימנע מאכזבות. אנחנו נוהגים לבקש לנו באופן גלובאלי בקשות המקובלות על רבים ולא בהכרח את מה שמתאים לנו. יש חשיבות רבה ללמוד לבקש מהמקום הנכון, כל אחד לעצמו, כל אחד מהמקום העמוק שבתוכו. ללמוד לאזן את הציפיות, בדרך של מחשבה, הפחתתן של אנרגיות הציפייה והכנסתן לפרופורציה, כל אחד לפי הצרכים שלו. ללמוד להרפות ולאפשר לדברים לקרות, כל אחד בדרך המתאימה לו.
בתוך תוכו יודע כל אחד מאיתנו מה נכון ומה מתאים לו באמת, ואם נגיע אל המקום הזה, נוכל להגשים את הציפיות הנכונות לנו, בעיתוי הנכון לנו.
והדבר החשוב ביותר הוא לסמוך… להאמין באמונה שלמה ואמיתית שהדברים שאנו רוצים בם, ניתנים להגשמה.
זכרו, לכל אחד האמת שלו.

יום המשאלות הקרוב מתקיים ביום ב׳ 9.8.2021, הכינו רשימותיכם.

 

בברכת אהבה ואור,

ביטי בן- יוסף ורדה – מרפאה ומלווה רוחנית, טיפול הוליסטי רב תחומי
054-5718127 vardarb@gmail.com
דייך מנחם – מאסטר רייקי, מתקשר
050-5555179 da.mena@gmail.com

 
 
קישור ישיר למאמר: http://reshef-keshef.co.il/גמד-המשאלות-ב

קישור לחלק א': http://reshef-keshef.co.il/גמד-המשאלות-א
 

אין תגובות

No comments yet

*שם

*דוא"ל (לא יפורסם)

אתר