הריון בחלום

הריון בחלום

 

בחלומות רבים מופיע סמל ההריון, חלומות בהם אישה (לעיתים ילדה ולעיתים נדירות אפילו גבר) מצפה לילד בשלבי הריון שונים: חודשים ראשונים, הריון מתקדם ואף לידה. במרבית המקרים הריון בחלום מצביע על תכנית / רעיון / פרוייקט שמתפתחים בחייה של החולמת, ושואפים לצאת אל האור. עם זאת, ישנם מקרים בהם ההריון בחלום מצביע על כמיהה לילד, או מרמז על היותה של האישה בהריון.

חשוב להבדיל בין חלומות על הריון וחלומות על לידה:

חלומות על הריון יצביעו על תחום בחייו של החולם שאינו בשל דיו ומצריך עבודת הכנה על מנת שהחולם יוכל לממשו. חלומות על לידה יצביעו על לידתו של דבר חדש, מימוש של משהו חדש שלא היה קודם: בית חדש, מקום עבודה חדש, התחלת לימודים או פרוייקט שיוצא לאור לאחר חבלי לידה וכן הלאה.

כאשר אנו חולמים על הריון, אנו מעלים רעיון חדש מן התת-מודע ובודקים את האפשרות שלו להתקיים במציאות חיינו. חלומות על הריון שחוזרים על עצמם יכולים להצביע על כך שהתת-מודע שלנו אינו מרפה ודוחק בנו לבחון את האפשרות להוציא לאור את הדבר החדש הזה שבינתיים הוא רק בגדר מחשבה / רעיון בחיינו. חלומות על הפלת העובר יכולים לסמל רעיון שנפסל טרם מימושו. חלום על הריון מרובה עוברים יכול להצביע על מספר אפשרויות שבהן החולם יכול לפעול על מנת לממש את הרעיון החדש שמתבשל בתוכו.

סקאלת הזמנים בחלום היא בדרך כלל מהירה יותר מסקאלת הזמנים במציאות, בחלום אחד שאורך דקות ספורות אישה יכולה להיכנס להריון, להטפיח את בטנה וללדת. הדבר נובע מכך שחוקי החלום שונים מחוקי הערות. מומלץ לשים לב לחלק עליו מתעכב החלום – אם זה שלב הכניסה להריון (הפרייה), שלב גידול העובר (טיפוח) או שלב הלידה (מימוש). החלק עליו מתעכב החלום הוא השלב הקריטי אליו רצוי לתת את מירב תשומת הלב על מנת להוציא את הרעיון שמתבשל בתוכנו אל מציאות חיינו.

בנוסף, כדאי לתת תשומת לב להורים של העובר בחלום, שכן הם האנשים או התכונות בהם מומלץ לחולם להיעזר על מנת להוציא את הרעיון מן הכוח אל הפועל.

 

לדוגמה:

רעות התעוררה מזועזעת מחלום על היותה בהריון מאביה. לאחר בירור פרטים נוספים התברר שאביה של רות הציע לשלם את שכר הלימוד לשנת הלימודים הראשונה באוניברסיטה, רעות נרגעה והחליטה להיעתר להצעתו של אביה ולהתחיל ללמוד. ההריון במקרה זה מסמל התחלה חדשה בתחום הלימודים בחייה של רעות.

דוגמה נוספת:

קארן חלמה שחברתה הטובה מהתיכון נמצאת בהריון מתקדם, וחולקת חדר במעונות הסטודנטים עם עמיתה של קארן לעבודה, למרות שבמציאות שתי החברות אינן מכירות זו את זו. ההריון מסמל רעיון לקורס או השתלמות בעבודתה של קארן, שמיוצגים על ידי מעונות הסטודנטים והעמיתה לעבודה, בעוד החברה הטובה מהתיכון נמצאת בחלום על מנת לייצג את קארן עצמה.

 

חלומות של נשים בהריון:

נשים רבות מדווחות על חלומות על העובר או התינוק בעת היותן בהריון. החלומות מצביעים על החיבור הטוב בין האם לתינוק בזמן ההריון, ועל עבודת ההכנה הנפשית של החולמת לתפקיד האימהות שמצפה לה. חלומות של נשים בהריון מכילים מספר מוטיבים חוזרים:

דגים: בקבלה היהודית, הדגים הם סמל לפוריות האישה. הדג שוחה במים כמו שהעובר שוחה ברחם. חלומות על דגים נפוצים בשלבי ההריון הראשונים אצל שני בני הזוג.

הרחבה / שינויים / שיפוצים בבית: הבית משול לגוף הפיזי, והשיפוצים שנעשים בבית בחלום משולים להסתגלות הגוף הפיזי של החולמת לעובר הגדל בתוכה. העובר גדל והרחם מתרחב, כך גם הבית משתנה בחלום. חלומות על הרחבת הבית נפוצים בעיקר מהשליש השני של ההריון.

מפלצות: חלומות בזמן הריון מלווים בשינויים הורמונליים בגופה של החולמת, ולכן הם מעלים פעמים רבות פחדים וחששות שיוצאים מפרופורציה בעת החלום. חלומות על לידת מפלצת או חיה במקום תינוק אנושי, מסמלים את הדאגה האימהית לעובר ואיתה הפחדים הנוגעים להישרדותו. חלומות מן הסוג הזה נפוצים בעיקר בשליש השלישי של ההריון, בשלב הקינון שבו האם מכינה את הקרקע ללידת התינוק.

 

קישור ישיר למאמר: http://reshef-keshef.co.il/הריון-בחלום

 

אין תגובות

No comments yet

*שם

*דוא"ל (לא יפורסם)

אתר