ושוב אותו חלום

ושוב אותו חלום

 

פעמים רבות אנו מוצאים את עצמנו חולמים חלום שכבר חלמנו לפחות פעם אחת. לעיתים נדירות יותר אנו מודעים לכך שחלמנו את החלום הזה במהלך החלימה עצמה.

 

מדוע אנו חולמים שוב את אותו חלום?

  • חלומות שחוזרים על עצמם מתארים דבר מה בלתי פתור מלווה אותנו במהלך התקופה שבה החלום חוזר בחיינו. לעיתים מדובר בתקופה של שנים ולעיתים בתקופה של מספר ימים בלבד.
  • בד"כ החלום ילווה בעצות מאיתנו אל עצמינו ובהמלצות כיצד להתמודד עם המצב, שכן בעת החלימה אנו מחוברים יותר אל תת המודע שלנו, ולראייה בהירה יותר של המציאות.
  • כאשר חלום חוזר על עצמו, יש לתת תשומת לב מיוחדת לפרטים שנשארו זהים בין חלום לחלום ולפרטים שהשתנו בין החלומות החוזרים.
  • פרטים שאינם משתנים מתארים מצב נתון – דבר שנשאר קבוע בחיינו במהלך התקופה בה אנו חולמים את החלום.
  • הפרטים שמשתנים מתארים את התהליך שלנו בדרך לפתרון הבעיה עליה מצביע החלום, והם יכילו עצות והמלצות כיצד להתמודד עם המצב גם מחוץ לחלום.

 

האם אפשר לתקן חלום?

חלימה מודעת הינה אפשרית, למרות שאינה שכיחה במיוחד. היכולת לחזור לתוך חלומותינו ולפעול בצורה מודעת, הינה יכולת מצויינת ומצביעה על חיבור טוב של החולם למסרים שהוא מקבל במהלך החלום. מצד שני, חשוב גם לדעת ליישם את היכולת הזו בזמן הערות כאשר אנו נקראים להתמודד עם הנושאים אשר הופיעו בחלום.

 

רויטל שאלה:

בדרך כלל יש לי חלומות רעים. תמיד רודפים אחרי, רוצחים אותי ועוד. לאחר שחלמתי חלום נוראי, גיליתי שאני נוהגת לחזור לתוך החלומות שלי ולתקן אותם. מסתבר, שלאחר שאני חולמת חלום שכזה, אני כאילו אומרת לעצמי, מתוך חלום, לחזור עליו ולתקן אותו.

"חלמתי שאני נכנסת לשירותים ציבוריים ונכנסת לתא האחרון. לפתע אני שומעת מישהו שנכנס לשירותים והוא מתקדם לעבר התא כשהוא מתכוון לרצוח אותי, לאחר מכן פתאום ראיתי את עצמי מתה באופן ממש אכזרי.ואז, ממש בתום החלום, מבלי שבכלל התעוררתי, חלמתי את החלום שוב. הפעם הייתה לי תחושה שהולך לקרות משהו ונכנסתי לתא הראשון של השירותים. ראיתי גם שיש את המתקן שמנקה את השירותים והחלטתי להשתמש בו להגנה עצמית. לא זוכרת איך נגמר החלום אבל הוא התחיל שוב. הפעם, על השיש שליד המראה, היה מונח חפץ כבד, לקחתי אותו איתי ונכנסתי לאחד התאים כשאני ממש מחכה לרוצח שיבוא. אני חושבת שהצלחתי להגן על עצמי."

האם זה נורמאלי לחזור לחלום שלי ולשנות אותו עד שאני מרוצה מסיומו? באופן כללי אני לא אוהבת הפתעות ומנסה תמיד לדעת לקראת מה אני הולכת. אחד הדברים שמפחידים אותי זה חוסר השליטה באירועים. האם החזרה לחלום היא מעין שליטה על אירועים לא צפויים? דרך אגב, גם אם אני כבר פוקחת עיניים אני מצווה על עצמי לחזור לחלום ולתקן אותו ובכך גם את ההרגשה שתלווה אותי למשך היום.

 

תשובתי:

היכולת לתקן את החלום היא יכולת מצויינת ומצביעה על חיבור טוב שלך למסרים שאת מקבלת במהלך החלום. מצד שני, חשוב גם לדעת ליישם את היכולת הזו בזמן הערות כאשר את מתמודדת עם הנושאים הופיעו בחלומך.למשל: בחלומך את נרצחת בתא השירותים. הדבר יכול להעיד על שינוי שנכפה עלייך בתחום הרגשי (כגון- פרידה מחבר, שינוי חברתי, שינוי משפחתי וכן הלאה). נראה שאת מתקשה עם השינוי בחייך, כאשר החלום נותן לך טיפים כיצד להתמודד איתו: כאשר את חוזרת לחלום את מקבלת עיצה להשתמש במברשת הניקוי ככלי להגנה עצמית. הדבר יכול לסמל עיצה להשתמש בשינוי לטובת ניקוי פנימי רגשי, שיאפשר לך להיפטר מרגשות שליליים. בחזרה השניה את משתמשת בחפץ שמונח ליד המראה להגנה עצמית. הדבר יכול לסמל עיצה להשתמש בהתבוננות פנימית על מנת להבין מנין נובעים הרגשות השליליים שעוברים עלייך בתהליך השינוי, ובכך לבצע "תיקון פנימי" שיאפשר לך לנצל את השינוי לטובתך. העובדה שהרגשות שעלו בחלום מלווים אותך במהלך היום יכולה להצביע על כך שהפנמת את המסר ואת מיישמת אותו גם בחיים שמחוץ לחלום.

 

תגובתה של רויטל:

המון תודה על התשובה המעניינת ומעוררת המחשבה. בהחלט ציינת דברים מעניינים. נפלא שאת מסוגלת לנתח את הדברים בצורה כל כך יעילה. היישום של הדברים הוא חלק חשוב ובהחלט אנסה למצוא דרך לתרגם את השינויים בחלום למציאות הממשית שלי.

 

קישור ישיר למאמר: http://reshef-keshef.co.il/ושוב-אותו-חלום

 

אין תגובות

No comments yet

*שם

*דוא"ל (לא יפורסם)

אתר