חלומות נבואיים

חלומות נבואיים

 

לא אחת אני נתקלת בחולם מוטרד שמא יתגשם החלום שחלם בלילה. לעיתים החולם מוצא את עצמו חסר אונים מול המידע החדש שהובא לידיעתו, לעיתים קרובות הוא מתעלם ממנו עד אשר אירוע מן החלום מתרחש במציאות של חייו ומזכיר לו את החלום.

מהו חלום נבואי וכיצד הוא מתרחש?

חלום נבואי הוא חלום שבו החולם מקבל ידע לגבי אירועים שיקרו לו או לאנשים אשר נמצאים סביבו בזמן עתיד. חלום מסוג זה מכין את החולם לקראת אירועים אלו. לפעמים קורים דברים סביבנו ואנחנו פשוט מרגישים שידענו זאת לפני שקרו מתוך ידיעה פנימית, כי הידע הזה התקבל בחלום ואפילו שלא הבנו אותו באותו רגע, זה חילחל פנימה והיתה לנו תחושה של ידיעה מוקדמת למה שהתרחש בפועל ("דה ז'ה וו").

חלום נבואי הוא מעין פתיחת צוהר לעולם מקביל, שקורה בהווה וגם קרה בעבר. העבר, ההווה והעתיד סובבים סביבנו בעולמות מקבילים, לכן כאשר הדופן נפרצת בין העולם הנוכחי לעולם אחר, מתאפשרת הצצה לזמן אחר (יש שיקראו לכך- "תקשור").

האם נועד החלום לגלות את העתיד? האם בכלל ניתן לחזות את האופן בו מתממש גורלנו?

כבר בימי המקרא התייחסו בכובד ראש לחלומות נבואיים ולמסרים המועברים בהם: חלומות יוסף (בראשית ל"ז), פרעה המצרי (בראשית מ"א), גדעון השופט (שופטים ז'), שלמה המלך (מלכים א'), ועוד. על פי חז"ל, מאז שחרב בית המקדש ניתנה הנבואה לשוטים. לחלום היה יכול להיות קשר מסויים לנבואה- חלום הוא אחד משישים מהנבואה, עם ההגבלה שעל פיה אין חלום ללא דברים בטלים ("בטל בשישים").

חלומות נבואיים מעצם הגדרתם אינם משאירים פתח לעתיד בר שינוי. חלום נבואי מקבע אירוע מסויים בעתיד ובעצם הגדרתו מנוגד לרשות הנתונה לאדם לשנות את גורלו. ועדיין- נדירים החלומות הנבואיים ונדירים אף יותר ה"שוטים" (מלשון- תמימים) החולמים אותם.

כיצד נדע שחלמנו חלום נבואי? 

מכאן ניתן ללמוד שקשה מאוד לפרש את עניין הנבואה שאותה מביא החלום לחייו של החולם. בעקרון אני כמפרשת מעדיפה להימנע מלפרש חלום כנבואי, על מנת לא להכניס אלמנט נוסף של בלבול לחוסר הידיעה שבה שרוי החולם. כאשר החולם חושד שחלם חלום נבואי, אני ממליצה לו לנסות להבין מהי מטרתו של המידע המוקדם שקיבל, ומה הוא יכול לעשות על מנת להשתמש במידע זה לטובתו כבר בהווה. הציפיה לאירועים שיקרו בעתיד היא תמיד קשה ומתישה יותר מן הפעולה לקראתם בהווה.

 

דוגמה לחלום נבואי שהתגשם:

"בשנת 2009 היה משבר קשה בשוק ההי-טק ופוטרתי מעבודתי. במשך 9 חודשים ארוכים חיפשתי עבודה, ולבינתיים עברתי לדירה שכורה במרכז הארץ  וחייתי מדמי אבטלה חלק מהזמן. יום בהיר אחד אבי היקר חלם חלום. בחלומו אני עוברת לחיפה, קונה בית בן שלושה חדרים, קונה אוטו ומתחילה לעבוד בטכניון. אבי סיפר לי את החלום ואני צחקתי- לא התכוונתי לעבור לצפון והצחיק אותי שאני בחלומו עובדת דווקא במקום שבו לומדים. ולפתע פתאום  קיבלתי הצעת עבודה לעבוד במקום זה.  התראיינתי, התקבלתי, התחלתי לעבוד שם, קניתי דירה בעיר זו וגם אוטו. חלומו של אבי התגשם!!!
כך שלמרות נסיוני הרב בפירוש חלומות ודרכי הארוכה בת יותר מעשר שנים בתחום המיסטיקה, כדאי לזכור שאנחנו לא יודעים הכל. 
תמיד יש הפתעות בחיים, דווקא ממקומות לא צפויים, בכל יום ויום. מאחלת לכם הפתעות טובות כמו אלה שקרו לי, ואף טובות מהם!"

 

קישור ישיר למאמר: http://reshef-keshef.co.il/חלומות-נבואיים

 

אין תגובות

No comments yet

*שם

*דוא"ל (לא יפורסם)

אתר