מרדף בחלום

מרדף בחלום

 

בחלומות רבים בא ליידי ביטוי סמל המרדף, כאשר בדרך כלל מדובר בחולם הבורח ממשהו המאיים על חייו: חיה, אדם או אירוע שמותירים בו תחושת איום ופחד. הבריחה בחלום תתאר בריחה מדבר מה איתו החולם מתקשה להתמודד במציאות שמחוץ לחלום, כאשר ברוב המקרים המלצת החלום היא להפסיק לברוח ולהתמודד עם הבעיה פנים אל פנים במקום להפנות אליה את הגב.

על פי רוב, הדמויות המופיעות בחלום מתארות צדדים שונים בנפשו של החולם הבאים ליידי ביטוי בחלום: חיה ממנה בורח החולם תתאר צדדים נמוכים איתם מתקשה החולם להתמודד, הדבר תלוי כמובן בהקשר של החלום ובאופיה של החיה בחייו של החולם. אדם ממנו בורח החולם יתאר צד מסויים אותו החולם הדחיק מעצמו עד שקיבל תכונות אופי משלו, יש הקוראים לצד זה "הצל" והוא מסמל צדדים שהחולם אינו מודע להם בחייו. אירוע ממנו בורח החולם (למשל- גל ענק וחלומות הצונאמי שהחלו לתפוס תאוצה בעקבות האסון האחרון באסיה, מלחמה) יתאר בריחה ממצב מסויים בחייו של החולם.

במרבית החלומות על בריחה יקבל החולם רמזים נוספים כיצד עליו להתמודד עם הדבר ממנו הוא בורח. למשל, צורת הבריחה בחלום: בבריחה רגלית, יש המדווחים על שיתוק האוחז בהם בעת המרדף וקושי להזיז את הרגליים ולברוח בחלום עצמו. תחושת השיתוק מעצימה את הפחד ומביאה איתה המלצה לעצור ולהביט אחורה, שכן הפחד המתגבר אינו עומד בהכרח ביחס ישר לדבר ממנו בורח החולם וההתמודדות עם הרודף לעיתים פשוטה וקלה הרבה יותר מאשר בריחה ממנו.

במקרים מסויימים החולם נזקק לכישורים מיוחדים על מנת לברוח- כישורי תעופה או צלילה המסמלים צורך לנקוט בגישה יצירתית על מנת לפתור את הבעיה ממנה בורח החולם. התעופה בחלום היא סמל רב עוצמה בפני עצמו ולא נרחיב עליה במאמר זה, נאמר רק שהיא מאפיינת את כישוריו של החולם להתעלות מעל קשיי היום יום ולנקוט בצורת ראייה חדשנית וגבוהה על מנת להצליח להתמודד עם הבעיה ממנה הוא בורח. הצלילה תתאר את הצורך להעמיק פנימה ולגלות את מקור הבעיה שחוסם את החולם מבחינה רגשית, צלילה למים עמוקים תתאר את התמודדות החולם עם דפוסים רגשיים מודחקים.

חלומות על בריחה שחוזרים על עצמם מתארים דפוס של בריחה מבעיות, שכן חלום שחוזר על עצמו מצביע על סיטואציה בחייו של החולם שחוזרת על עצמה בזמן שהחולם אינו מודע לפיתרונה, וימשיך לחזור עד שהחולם יתמודד עם המצב. במקרים מעין אלו יש לתת תשומת לב לפרטים המשתנים בין סדרת החלומות שחוזרת על עצמה, שכן פרטים אלו יתארו את התקדמותו של החולם בהתמודדות עם הבעיה ויצביעו על נקודות מפתח בהן יכול החולם להיעזר. גילו של החולם בעת הבריחה למשל, הוא רמז חשוב שיצביע על הזמן בו הבעיה הופיעה בחייו ועל אורך התקופה שבה היא מטרידה את החולם.

ישנם חלומות בהם החולם הוא רודף ולא נרדף. חלומות אלו נדירים יותר מצביעים על מצב בו החולם אינו משלים עם מצב מסויים בחייו והוא פועל לשנותו כנגד כל הסיכויים. חלומות אלה גם יכולים להצביע על כושר התמדה וכן על עקשנות יתר. בחלומות אלה, חשוב לשים לב אחר מה החולם רודף, ואם יש טעם להמשיך את המרדף בחייו.

 

לדוגמה:

לאנה חלמה כי ידיד מהעבודה ניגש אליה ואומר לה שרק עליה הוא יכול לסמוך וכי הוא צריך עזרה דחופה ביותר. כשהיא שואלת אותו מה קרה ובמה היא יכולה לעזור, הוא מתחיל לברוח ולרוץ, כאשר לאנה והבוס רודפים אחריו.

החבר מהעבודה יכול לתאר חוסר בטחון שקיים אצל לאנה בתחום העבודה. זה יכול לתאר סיטואציה נקודתית שבה היתה לאנה זקוקה לאיש סוד או תמיכה דחופה בעבודה, או דרך התנהלות שאינה עקבית בעבודה. המלצתי ללאנה לבדוק אחרי מה היא רודפת בעבודה.

 

קישור ישיר למאמר: http://reshef-keshef.co.il/מרדף-בחלום

 

2 תגובות
  1. אחת לשבוע חוזר חלום בו אני נרדפת בידי חבורה של גברים הנראים כמו חברי מאפיה, לבושות שחור בריונים וגדולות, מידי פעם משחררים כלבים שיאתרו אותי.
    החלום מתחיל כאשר אני לא מבינה איפה אני נמצאת ואז רואה את אחד הגברים ומבינה שנכנסתי למרדף ומתחילה לברוח, לעיתים גופי משתתק בחלום ואני מחפשת מחבוא עד שאצליח להפעיל את עצמי. אחרי שאני מצליחה לברוח אני נזכרת ששכחתי את הטלפון שלי באחד מהמקומות בהם נרדפתי ואז אני חוזרת בחזרה למרדף כדי לקחת חזרה את הטלפון ושוב נרדפת עד שאני מצליחה להימלט.
    הייתי רוצה לדעת מה ניתן להסיק מהחלום שלי.
    חשוב מאוד, פוחדת להירדם כיוון שלא יודעת מתי החלום יגיע.

    התגובה שלך מ נרדפת4701
  2. נרדפת יקרה,

    מאמר נוסף שיכול לעניין אותך על חלומות חוזרים- ושוב אותו חלום:
    http://reshef-keshef.co.il/%d7%95%d7%a9%d7%95%d7%91-%d7%90%d7%95%d7%aa%d7%95-%d7%97%d7%9c%d7%95%d7%9d?no_redirect=true

    כדי לקבל פירוש, אני ממליצה לך למלא את הטופס- פירוש חלומות באימייל:
    http://reshef-keshef.co.il/dreams-interpretation?no_redirect=true
    כל פרט בחייך קובע מהו הגורם שאת בורחת ממנו כרגע, וחשוב לגלות מהו על מנת לחלץ את העצה של החלום.
    העצה של החלום היא מסר שנשלח ממך אלייך, ממצב מודעות גבוה ולמצב הערות שלך, על מנת שתיישמי אותו בחייך.

    בהצלחה!
    רשף

    התגובה שלך מ reshef

*שם

*דוא"ל (לא יפורסם)

אתר