רצון ואינטואיציה

רצון ואינטואיציה

 

"אֵין דָּבָר הָעוֹמֵד בִּפְנֵי הָרָצוֹן"

הרצון הוא הכוח החזק ביקום ואין כוח שיוכל לגבור עליו. הוא חזק יותר מחוקי הטבע והוא תלוי באדם.
אך עד כמה הרצון חזק מספיק על מנת שנוכל להשתמש בו לצורך העצמה אישית, שיפור איכות החיים והתגברות על מכשולים? איך נדע לתעל את הרצון לטובתנו?

ישנם רצונות שאינם תלויים במי שרוצה אותם, ואין לו את היכולת לפעול למענם, בין אם מדובר ברצונות שתלויים בכוח עליון, ובין אם מדובר ברצונות שתלויים באדם אחר.
למשל:
• אני רוצה לזכות בלוטו
• אני רוצה שX יאהב אותי
• אני רוצה שהבת שלי תתחתן

ישנם רצונות שהגשמתם תלויה במי שרוצה אותם, ויש לו את היכולת לפעול למענם.
למשל:
• אני רוצה להצליח במבחן
• אני רוצה להיות בזוגיות
• אני רוצה להתקדם בעבודה

כל דבר שתלוי בנו ונרצה אותו מספיק, נהיה מסוגלים לשנות את סדר העדיפויות בחיינו ולהשקיע את האנרגיה הראויה על מנת להשיגו.
אינטואיציה הינה זיהוי הרצון המאוזן מבין כל הרצונות הקיימים בנו בזמן נתון, וזיהוי הדרך האופטימלית לפעול למען הגשמתו בחיינו. האינטואיציה מכוונת אותנו למטרות שיש ביכולתנו להשיג.

האינטואיציה מבוססת על כל ששת החושים- שהם חמשת החושים שפועלים יחדיו ליצור את החוש השישי, ועל כל חמשת היסודות- שהם ארבעת היסודות שפועלים יחדיו ליצור את האלמנט החמישי.

רצונות המבוססים רק על חלק מהיסודות מתוך הארבעה: יסוד המים (עולם הרגש), יסוד האש (עולם היצר), יסוד האדמה (עולם הגשמיות), ויסוד האוויר (עולם השכל) – הינם רצונות שאינם מאוזנים. רצונות המשלבים את כל ארבעת היסודות הינם רצונות מאוזנים.

על מנת להגשים רצון, יש לבסס אותו על כל ארבעת היסודות ולא רק על חלק מהם. יש לתת לו ביטוי בכל תחומי החיים ולא לצמצם אותו רק לחלק מהתחומים. רצון מאוזן הוא רצון שנובע ממצבור עצום של ידע, מכיוון שהוא מכיל את כל החושים ואת כל היסודות שהאדם למד להשתמש בהם בגלגול הזה, ומכיל את הידע השורשי שנצבר לאורך הגלגולים בקבוצת הנשמות אליה הוא משתייך.

קבוצת נשמות יכולה להיות משפחה, חברים, חוג, עם, עדה, או כל קבוצת זהות שאליה אנו משייכים את עצמנו. כאשר אנו משתמשים בידע שצברה הקבוצה לאורך גלגוליה השונים, אנו נותנים ביטוי לידע שורשי שטמון בנו, ובכך מתעלים אותו לטובתנו. השימוש בידע זה יכול להתרחש כאשר יש איזון בין ארבעת היסודות, בין חמשת החושים, בין נתינה לקבלה, ובין פנים המנוגדים זה לזה ומרכיבים את השלם.

על פי תורת הסינרגיה: השלם גדול יותר מסכום חלקיו. תפקוד החלקים השונים יחדיו מניב תועלת רבה יותר מהמצב שבו כל החלקים פועלים בנפרד. כאשר אנו משתמשים בסך חמשת חושינו כמכלול אחד, אנו יכולים לשלב אותם לחוש שישי. כאשר אנו משתמשים בסך ארבעת היסודות כמכלול אחד, אנו יכולים לשלב אותם ליסוד חמישי, ובכך להפוך את התודעה האנושית שלנו למודעות.

התודעה מבוססת על ידע, ועל יכולת הגדרה של מצב מסויים בצורה מודעת, כתוצאה מלמידה מנסיון עצמי. התודעה מאופיינת על ידי הכנסת מידע להגדרות מובנות, על מנת שיהיה קל יותר לאפיין ולהסביר אותו.
המודעות לעומתה, מבוססת על למידה מנסיונם של אחרים, הינה רמה גבוהה יותר של עירנות למתרחש ואיתה היכולת לערוך שינויים עמוקים בדפוסי חשיבה אישיים.
על-מודעות מבוססת על למידה מנסיון כלל האנושות, ואיתה גם היכולת לשנות תפיסות כלל אנושיות.

הרכב המודעות:

מצב תודעתי: תודעה מודעות על-מודעות
תכונה: חוכמה בינה דעת
רכיב: גוף נפש רוח (נשמה / אלוהות)
תקשורת: אישית בין-אישית בין כלל הנשמות
תהליך: למידה מנסיון עצמי למידה מנסיון של אחרים למידה מנסיון של כלל הנשמות
תוצאה: גלגל, אש ציד, חקלאות אינטרנט

 

אם כן, סינרגיה בין ארבעת היסודות, סינרגיה בין חמשת החושים, יכולות להוביל לשימוש אינטואיטיבי ביסוד החמישי, ולשליטה על תהליכים העוברים עלינו, ואיתה גם היכולת לשנות ולהגשים את הרצונות שלנו.

בכל פעם שאנו מזהים רצון בתוכנו, אנו יכולים לשאול את עצמנו את השאלות הבאות שיעזרו לנו לבחון האם אנו משתמשים ברצון שלנו בצורה אינטואיטיבית, ומה חסר לנו על מנת שנוכל לפעול להגשמתו:

1. האם אנו יכולים להעיד בצורה הכנה ביותר, שיש ביכולתנו את האמצעים הדרושים להשיג את המטרה או לחתור אל המטרה כרגע?
• אם כן- מדוע איננו עושים זאת, מה מפריע לנו להגשים זאת היום?
• מה חסר לנו כעת, על מנת שמטרה זו תקרום עור וגידים בחיינו?

2. האם הרצון שלנו תלוי ברצון של מישהו אחר מלבדנו?
• אם כן- עלינו למצוא את הדרך להפריד את התלות בין הרצון שלנו למעשים או כוונות של אדם אחר.

3. האם אנו מבססים את התוצאה שאליה אנו חותרים, על כל ארבעת היסודות:
• האם ניתן להשתמש בחושים פיזיים (יסוד האדמה) על מנת לתאר אותה:
• האם ניתן לראות / לשמוע / לטעום / להריח / לחוש את התוצאה בדמיון?
• האם זה מסתדר עם השכל / ההגיון (יסוד האוויר) של המציאות סביבנו?
• האם אנו יכולים להרגיש (יסוד המים) את התוצאה הזו עם הלב שלנו?
• האם יש לנו תשוקה (יסוד האש), שתניע אותנו מבפנים לחתור אל התוצאה?

התשובה לשאלות אלו יכולה להצביע על קיומו של פער בין המשאלה ליכולת שלנו להגשים אותה. כאשר קיים פער, יש לדאוג להשלים אותו בעזרת היסוד החסר בטרם נוכל לחתור להגשמתה. ייתכן שבמהלך הדרך נגלה שמשאלה זו אינה מתאימה לנו, מכיוון שאינה עונה על הקריטריונים המרכיבים את עולמנו. כאשר אינו קיים פער בין המשאלה ליכולת שלנו להגשים אותה, נוכל לדעת שאנו משתמשים כראוי ביכולת האינטואיטיבית שלנו לחתירה להגשמת המשאלה בחיינו. במקרים אלה, נוכל לדעת שאני קרובים להגשמת המשאלה ועלינו להמשיך לחתור אליה.

מהרגע שהמשאלה מקבלת ביסוס בארבעת היסודות, הדרך להגשמתה נוצרה מעצמה, ונסגר הפער בין קיום המשאלה ליכולת שלנו להגשים אותה.

 

קישור ישיר למאמר זה: http://reshef-keshef.co.il/רצון-ואינטואיציה/

קישור למאמר על תקשור וקשרים בין עולמות: http://reshef-keshef.co.il/תקשור-וקשרים-בין-עולמות

אין תגובות

No comments yet

*שם

*דוא"ל (לא יפורסם)

אתר