תקשור וקשרים בין עולמות

תקשור וקשרים בין עולמות

images

בתוך ארבעה עולמות אנו חיים: עולם השכל (יסוד האוויר, סדרת החרבות בקלפי הטארוט), העולם הפיזי (יסוד האדמה, סדרת המטבעות בקלפי הטארוט), עולם העשייה (יסוד האש, סדרת המטות בקלפי הטארוט) ועולם הרגש (יסוד המים, סדרת הגביעים בקלפי הטארוט). ארבעה עולמות אלה הם כמו ארבע פינות, ארבע אבני בניה המרכיבות את האדם השלם.

המודעות מכילה מרכיב נוסף- סינרגיה בין ארבעת היסודות לאלמנט חמישי. תבונה היא היכולת ללמוד, להסיק מסקנות ולקבל החלטות כאינדיבידואל, והיא מבוססת על שלושה עקרונות בסיסיים: חכמה- מה שאדם לומד מנסיונו שלו, בינה- מה שאדם לומד מנסיונם של אחרים; ודעת- מה שאדם למד מדורות קודמים. תהליכי מודעות אלה משוייכים לאלמנט החמישי, והם באים לידי ביטוי באמצעות הארקנה הבכירה בקלפי הטארוט.

הרכב המודעות:

תכונה: חוכמה בינה דעת
רכיב: גוף נפש רוח (נשמה / אלוהות)
תקשורת: אישית בין-אישית בין כלל הנשמות
תהליך: למידה מנסיון עצמי למידה מנסיון של אחרים למידה מנסיון של כלל הנשמות
תוצאה: גלגל, אש ציד, חקלאות אינטרנט

 

האם אנו יכולים לצמצם את הפעילות שלנו רק לחלק מאבני הבניה המרכיבות אותנו, ולוותר למשל על עולם השכל בבואנו לטפל בבעיות רגשיות בחיינו?

מתברר שהוגי דעות רבים עסקו בשילוב ובהיררכיה בין הרגש והשכל בחיינו, כשני כוחות המנוגדים זה לזה. הגישה הרווחת כיום גורסת כי לא ניתן להפריד בין המערכות. הן מקיימות ביניהן דיאלוג כל הזמן ועובדות בסינרגיה זו לזו.

איך כל זה בא לידי ביטוי בעת תקשור, כדוגמת קריאה בקלפים?

על פי תורת הסינרגיה: השלם גדול יותר מסכום חלקיו. תפקוד החלקים השונים יחדיו מניב תועלת רבה יותר מהמצב שבו כל החלקים פועלים בנפרד. כאשר אנו משתמשים בסך חמשת חושינו כמכלול אחד, אנו יכולים לשלב אותם לחוש שישי. כאשר אנו משתמשים בסך ארבעת היסודות כמכלול אחד, אנו יכולים לשלב אותם ליסוד חמישי, ובכך להפוך את התודעה האנושית שלנו למודעות. המודעות מאפשרת לנו לשנות את מערכת האמונות שלנו, ובכך ליצור שלל מציאויות חדשות בחיינו.

בעת התקשור אנו משתמשים בכל היכולות העומדות לרשותנו על מנת לראות את התמונה הרחבה של המציאות שמרכיבה את עולמו של השואל בקלפים. אנו נעזרים בכל הנסיון שנצבר בחיינו ומשתמשים בו על מנת לתפקד ברמה אנרגתית גבוהה יותר (בינה). אנו משתמשים בכל ארבעת היסודות הבונים את עולמינו ומשלבים אותם לתוך אלמנט חמישי, אנו יוצרים מציאות שמאפשרת לנו להתחבר לרשת אנרגתית רחבה יותר, ל"פס הרחב" של האנושות.

מהי אותה רשת אנרגתית?

מערכת העצבים בגוף האדם פועלת כרשת של קורי עכביש, המקשרת בין כל איברי הגוף לפעול כיחידה אחת, שכל פעולה מבוססת על קשרים בין היחידות (קשרי מערכת העצבים) המרכיבים אותה. מערכת העצבים מקבלת מידע באמצעות גירויים מהסביבה, ומתרגמת אותו לתהליכי התנהגות מודעת ובלתי מודעת (פעולות רצוניות ובלתי רצוניות) של הגוף. מערכת העצבים שולטת על התהליכים הפיזיים, השכליים, הנפשיים והרגשיים באדם.

עקרון מה שלמעלה הוא שלמטה (ומה שלמטה הוא שלמעלה) גורס שמבנה העולמות ומערכות החיים השונות הקיימים בעולמנו דומים ומזכירים מאוד את אלו הקיימים במקומות אחרים ביקום. על פי עקרון זה, ניתן להשליך ממבנה מערכת העצבים בגוף, למבנה של רשתות של קשרים בין מרכיבים שונים בעולמנו. לדוגמה, המושג world-wide-web מתייחס לרשת www שמכילה מידע הנוגע לקבצים המצויים ברשת, ולקישורים הקיימים ביניהם. אנו כחברה אנושית מתקשרים זה עם זה, בין אם זה עם אנשים שאנו מכירים ובין אם זה עם אנשים שאיננו מכירים. אנו מתקשרים בצורה מודעת עם אנשים אחרים ומעבירים מידע, מסרים ורעיונות מאחד לשני בצורה של דיבור, שירה, כתיבה, תנועות גוף  וכו'.

כמו רשת האינטרנט, קיימת גם רשת אנרגתית בלתי נראית בין המאגר האנושי בעולם. כל אדם קולט ומשדר בקבוצה של תדרים, ומקושר לאנשים אחרים הקולטים ומשדרים בתדרים זהים או דומים לשלו. על ידי שימוש בחיבור האינטואיטיבי שלנו, כל אחד ואחת מאיתנו מסוגלים לקלוט גם תדרים שאינם שייכים לקבוצת התדרים האישית שלנו, ולתקשר בעזרתם עם אנשים אחרים בצורה מודעת ובלתי מודעת. מעניין שאת הצורה המודעת של תקשור אנו לוקחים כיום כמובנת מאליה, בעוד הצורה הבלתי מודעת של תקשור עדיין נראית לחלקנו כרעיון נשגב, נסתר או בלתי מושג. את מה שלא מובן לחלוטין עבורנו אנו נוטים להגדיר כתקשור על-טבעי, אך למעשה מדובר בידיעה או הבנה של רעיון מסויים שמגיעה עוד לפני שאנו מסוגלים להגדירו במילים.

אז איך מתקשרים?

כדי לתקשר עלינו לדעת קודם לקלוט ולאחר מכן לשדר, פעולות שאנו מבצעים באופן טבעי כל הזמן. יש לנו את היכולת לקלוט ולשדר רגשות ותחושות כגון אהבה, חיבה, קינאה או פחד אל ומאנשים אחרים, יש לנו את היכולת לקלוט את אופי הקשרים בין אנשים אחרים, ולקלוט אירועים שהחלו להיווצר אנרגתית, עוד בטרם התבצעו בפועל. עם זאת עדיין קיים בנו קושי להגדיר איך ומדוע אנו מסוגלים לקלוט זאת.

על מנת לייעל את יכולת התקשור שלנו, עלינו ראשית ללמוד להבחין בין מה ששייך לנו למה ששייך לאדם אחר. ההבחנה הזו היא נקודת מפתח בתקשור, וניתן לבצע אותה בשני שלבים פשוטים.

  1. כאשר מגיע אלינו מידע שאנו חושדים שהוא תקשור, עלינו לשאול את עצמנו: האם יש לי אינטרס אישי לקבל את המידע הזה, האם זהו משהו שאני מייחל לו, משהו שיעזור לי או יקדם אותי, משהו שיהיה לי יותר נעים להרגיש שהוא קיים, או משהו שיחזק את הביטחון העצמי שלי?
  2. התשובה הכנה על השאלות הללו תעזור לנו לבחון אם המידע שהתקבל הוא תקשור או משאלת לב. על מנת לענות בכנות על השאלה הזו יש להוריד את המסכות, את האגו, להיחשף אל מול עצמך. להבין שזו תשובה לעצמך ולא למישהו אחר, ואין צורך לתת את הדין עליה לאף אחד. תשובה חיובית על אחת מהשאלות הללו תעיד שזהו אינו מידע התקבל בתקשור, אלא מידע שמעיד על הצורך שלנו לקבל חיזוק חיצוני לבעיה פנימית בתוכנו.

כדי להיות מתקשר טוב, יש למצוא את החיבור לאינטואיציה האישית שקיימת בכל אחד מאיתנו. כי האינטואיציה היא הדרך לחבר אותנו לתקשורת עם עצמנו בצורה הבסיסית ביותר, היא הצינור המקשר בין מאגר הידע האישי למאגר הידע האוניברסלי המצוי לרשותנו. ככל שאדם יותר מחובר לאינטואיציה שלו:

– הוא מצליח להגיע להסבר יותר מעמיק ופחות אקראי, בנוגע לאופן בו השתמש בה.
– הוא מגלה קשרים בין אירועים שונים בחייו ובין דפוסים שונים המתבטאים באירועים בחייו.
– הוא מוצא לנכון להתעכב על הקשר בין צירופים שונים ולעמוד על הקשר ביניהם.

האינטואיציה משתכללת עם השימוש בה, כמו שימוש בשפה. כאשר אנו מתחילים ללמוד שפה חדשה אוצר המילים שלנו מצומצם, ובהמשך עם השימוש בה אנו לומדים להשתמש בביטויים ולהרכיב משפטים. לכן רצוי להמשיך ולהתאמן על השימוש באינטואיציה ועל התקשור עם עצמנו ועם הסביבה שלנו.

לכל מתקשר יש את הכלים שלו. אנשים נוטים לשייך לחפצים יכולות תקשור משלהם, כאשר למעשה החפץ (כמו קלפים, קפה, כף היד, החלומות וכו') הינו רק כלי בו משתמש המתקשר על מנת להתחבר לרשת האנרגתית. כמו כן מומלץ לזכור שאינטואיציה מפותחת לא הופכת אדם להיות טוב יותר, אלא למשתמש מוכשר יותר בכלים העומדים לרשותו.

 

קישור ישיר למאמר זה: http://reshef-keshef.co.il/תקשור-וקשרים-בין-עולמות

קישור למאמר על רצון ואינטואיציה: http://reshef-keshef.co.il/רצון-ואינטואיציה

אין תגובות

No comments yet

*שם

*דוא"ל (לא יפורסם)

אתר